Skip to content

Niespodziewane wydatki są źródłem wielu problemów. Potrafią zaskoczyć nawet najbardziej zorganizowaną osobę. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem problemów finansowych jest zaciągnięcie pożyczki długoterminowej. Pozwoli ona załatać dziurę w budżecie domowym. Pozyskamy w ten sposób całkiem sporą sumę pieniędzy, a dogodny termin spłaty po dłuższym czasie będzie tutaj dodatkowym plusem. Będziemy mieli więcej czasu na zgromadzenie środków potrzebnych na spłacenie zobowiązania. Firma pożyczkowa ustali nam cykl spłat dostosowany do naszych potrzeb, a to na pewno przełoży się na osiągnięcie wysokich korzyści. W końcu nie będziemy mieli problemów z tym, aby pożyczki długoterminowe zostały spłacone w ustalonym terminie.

Różne koszty pożyczki długoterminowej

Tyle ile jest firm pożyczkowych, tyle jest również ofert, które dotyczą pożyczki długoterminowej. W przypadku długoterminowego zobowiązania, zwykle firmy pozabankowe sprawdzają w dokładniejszy sposób klientów, niż przy pożyczkach krótkoterminowych. Muszą upewnić się, że klient nie będzie miał problemów ze spłatą zobowiązania przez cały czas obowiązywania umowy. Zdolność kredytowa jest tutaj ustalana nie tylko na podstawie deklaracji we wniosku, ale bardzo często klient proszony jest również o wyciąg z konta bankowego. Sprawdzana jest również historia kredytowa, ale nie tak dokładnie jak w bankach. Raczej firmy pozabankowe podchodzą do tych treści pobieżnie, bez większych szczegółów, aby mogły udzielić pożyczki szybko, czyli w taki sposób, jakiego oczekują klienci. Negatywna historia w BIK nie zawsze jednak przekreśla szanse na zaciągnięcie zobowiązania. Niektóre firmy pozabankowe przymykają na to oko i decydują się na zaufanie klientowi, że tym razem będzie on w stanie spłacić pożyczki długoterminowe w terminie. Ryzyko udzielenia pożyczki w tym przypadku jest wysokie, ale firma rekompensuje to sobie dodatkowymi kosztami wynikającymi z zaciągnięcia zobowiązania. Najczęściej pożyczkodawca po prostu zarabia na tym, że udziela pożyczki długoterminowe osobom z wątpliwą historią kredytową. Nie są to wtedy darmowe pożyczki długoterminowe, a produkty w pełni płatne. Klient musi oddać zarówno pożyczone pieniądze, jak i zapłacić koszty dodatkowe związane z obsługą i prowizjami. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto sprawdzić te wszystkie koszty.

Mało jest tanich pożyczek długoterminowych

Tylko niektóre firmy pożyczkowe decydują się na uruchamianie promocji dla klientów, którzy ubiegają się o pożyczki długoterminowe. Zwykle są to produkty finansowe, które wiążą się z dodatkowymi kosztami. Zwykle jednak, jeżeli jesteśmy klientem firmy pozabankowej po raz pierwszy, nie możemy liczyć na zbyt wysokie zobowiązanie. Firmy pożyczają nowym klientom małe kwoty. Jest to zazwyczaj maksymalnie 4 tysiące złotych. Na pewno więc jak na pierwszy raz nie możemy liczyć na zbyt wysokie zobowiązanie finansowe. Trzeba liczyć się z tym, że najpierw firma musi nam zaufać, a dopiero potem będziemy mogli wziąć pożyczki długoterminowe na znacznie wyższe kwoty. To zrozumiałe podejście.